Michael jackson king of pop

8. listopadu 2010 v 19:58 | jirka
Michael Joseph Jackson (29. srpna
1958GaryIndiana - 25. června
2009Los AngelesKalifornie) byl americký
popový zpěvák, skladatel a tanečník afrického původu. Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop music. Album Thriller zůstává dodnes s výrazným rozdílem nejprodávanějším albem všech dob.[1] Všeobecně se přijalo titulovat tohoto umělce jako Krále popu.
Michael Jackson při návštěvě Bílého domu v roce 1984.

Život a umělecká kariéra

Michael Jackson dostává cenu z rukou amerického prezidenta Ronalda Reagana.Bílý dům, 1984
Michael Jackson s americkým prezidentem Ronaldem ReaganemBílý dům, 1984
Michael Jackson v roce 1988.
Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců a svou hudební kariéru zahájil již jako chlapec. Počátkem 60. let jeho starší bratři vystupovali v sourozenecké skupině a Michael se k nim přidal v roce 1964. Brzy se stal nejmladším leaderem skupiny The Jackson 5. Skupina prorazila v roce 1969 a první LP vydala, když bylo Michaelovi 12 let. Souběžně s tím už tehdy odstartoval sólovou kariéru. Prvním jeho hitem byla balada
Got to Be There (1972). Naposledy s bratry vystoupil v roce 1984.
První autorskou desku s názvem Off the Wall vydal v roce 1979. Projekt vzal za svůj jeden z nejvlivnějších hudebních producentů Quincy Jones a odstartoval tak Jacksonovu hvězdnou kariéru. Následující Thriller - nejprodávanější album všech dob - vydal tandem Jackson - Jones o tři roky později. Revoluční videoklip k titulní písni udal novou normu videoklipu jako takového. V roce 1983 předvedl Jackson při výroční show společnosti Motown na živo svou první sólovou taneční sestavu (včetně legendárního Moonwalk) k písni Billie Jean, čímž se vyprofiloval jako nejnadanější hudební performer své doby. Následovalo Bad - druhé nejprodávanější album všech dob [2]. Album je výrazně kratší než Thriller, což bylo způsobeno Jacksonovým požadavkem novějšího a průbojnějšího zvuku alba - mnoho písní z té doby zůstalo dodnes nezařazených. Následující album Dangerous představuje zlom v Jacksonově kariéře. Odpoutal se od dosavadní spolupráce s Quincy Jonesem a výrazně proměnil "sound" svých písní. Důležitou roli v tomto procesu hrál tzv. beatbox - Jacksonovy hlasové dispozice byly natolik pestré, že obsáhly nejen vokální linku, ale rovněž většinu hudebního doprovodu. Následovalo album HIStory, ve kterém Jackson posílil roli elektroniky a výrazně propracoval zapojení svého hlasu, coby bicího nástroje. Samostatnou kapitolu tvoří film-videoklip Ghosts z roku 1997, na kterém Jackson spolupracoval s režisérem Stanem Winstonem, který je dokladem Jacksonova choreografického perfekcionismu. Následující album Blood on the Dance Floor vzniklo z popudu Sony music, která chtěla zpěváka dostat do diskotékových síní. Ač album obsahuje pět původních písní, většina tvoři remixy starších hitů a Jackson se s touto koncepcí nikdy zcela nespokojil. Album Invincible tak mělo být navázáním na Dangerous a History. Jackson nikdy nepřestal sledovat nové trendy v oblasti zvukové techniky, čehož je právě Invincible skvělým dokladem. Jacksonova nahrávací společnost Sony Music však neměla zájem[zdroj?] o to, aby album Invincible mělo komerční úspěch, potřebovala Jacksona izolovat od finančních příjmů, aby byl nucen jí odprodat svůj podíl ve firemním ATV katalogu. Z alba Invincible vyšel jen jeden singl a natočil se pouze jeden videoklip. I tak se alba prodalo úctyhodných 10 milionů nosičů. Tento spor se Sony v podstatě ukončil Jacksonovu kariéru, ten plánoval comeback u jiné nahrávací společnosti v roce 2008.
Jackson připravoval koncertní turné "This is it", které mělo začít 13. července
2009. Měl vyprodaných 50 koncertů v londýnské O2 aréně. Michael se jich už nedožil.
Za album Thriller dostal 7 cen Grammy. Celkem jich za svého života dostal 13. American Music Award mu udělili titul Umělec století. AlbumThriller získalo zápis do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější album všech dob. Jako jeden z mála umělců byl Jackson dvakrát přijat do rockenrolové síně slávy. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. V roce 2008 album Thriller přijala knihovna amerického Kongresu do svých sbírek pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam. Michael Jackson je považován za krále popu ("King of Pop"). Toto označení (které mu dala jeho dlouholetá přítelkyně Elizabeth Taylor, konkrétně "král popu, rocku a soulu") je však pro Michaela Jacksona omezující, ve své tvorbě obsáhl mnohem více žánrů, například již zmíněný rock a soul, dále R&B, funk, new jack swing a také například prvky gospelu či rappu.
Neopomenutelný je jeho talent pro tanec a pohyb všeobecně. Michael Jackson se nikdy neučil tančit, a přesto je nazýván druhým Frankem Sinatrou. Mimo jiné výborně stepoval.

Spolupráce s Pepsi

80. letech Jackson spolupracoval s firmou Pepsi, která jej sponzorovala, a natočil pro ní několik reklamních videí. Na jednom z nich, v němž zazněl hudební motiv upravené skladby Billie Jean, se pracovalo za účasti úplné sestavy skupiny Jacksons, a to 27. ledna
1984 v Shrine Auditorium v Los Angeles před 3000 fanoušky. Chybnou časovou koordinací došlo v Jacksonově těsné blízkosti k predčasnému odpálení pyrotechniky, která byla součástí speciálních efektů reklamy. Došlo ke vznícení Jacksonových vlasů[3], což umělec nezaregistroval a pokračoval v produkci. Po několika vteřinách plamen uhasili Jacksonovi spoluhráči, přesto umělec utrpěl značné popáleniny 2. stupně na hlavě[4]. Jiné verze na motivy (Billie Jean a Bad) se již obešly bez komplikací.

Spolupráce s dalšími interprety

Jackson nazpíval mnoho skladeb s různými interprety (kromě svých bratrů): Janet Jackson (Scream), Diana Ross (Ease On Down The Road,Eaten alive), Paul McCartney (Say, Say, SayGirl is Mine, Man), Stevie Wonder (Just Good Friends), 3T (Michaelovi synovci - I Need You,Why), USA for Africa - United Support of Artists for Africa (We Are The World), Mick Jagger (State Of Shock), Freddie Mercury (State Of Shock), [More To Life Than This), Eddie Murphy (Whatzupwitu), Siedah Garrett (I Just Can'T Stop Loving YouMan In The Mirror), Rockwell(Somebody's Watching Me), Britney Spears (Way You Make Me Feel), Will.i.am (Girl Is Mine 2008P.Y.T. 2008Wanna Be Starting Something 2008), Akon (Wanna Be Startin' Somethin' 2008Hold My Hand), Fergie (Beat It 2008)…

Hudba pro filmy a seriály

Jackson se spolupodílel i na hudební stránce početných filmů a seriálů (Zachraňte Willyho 12SimpsonoviE.T. mimozemšťanMoonwalker,Kapitán EOČarodějSafariSuperman…).

Cover verze skladeb Michaela/sourozenců

Z některých skladeb Jacksona, resp. sourozenecké skupiny vznikly i cover verze různych kvalit - Mariah Carey: "I'll be there"; Weird Al Yankovic: "Fat", "Eat it" a jiné.

Humanitární aktivity a reflexe společenských problémů v tvorbě

Michael Jackson se aktivně (osobně i finančně) podílel na mnohých humanitárních akcích a projektech.[5][6] Roku 1984 věnoval částku 1,5 milionu dolarů, kterou získal z mimosoudního vyrovnání s Pepsi commercial po nehodě z natáčení reklamního videa (více viz Spolupráce s Pepsi), nemocnici Brotman Medical Center v Culver City v Kalifornii, kde byl ošetřován na oddělení popálenin (později bylo pojmenovánoMichael Jackson Burn Center). V roce 1985 spolupracoval s Lionelem Richiem na charitativním singlu We Are the World, který se stal jedním z nejúspěšnějších v historii (prodáno téměř 20 milionů kusů a miliony dolarů byly věnovány na pomoc proti hladomoru). Výnos z prodeje nahrávky písně Man In the Mirror, která byla realizována roku 1988, šel na podporu Camp Ronald McDonald for Good Times věnující se dětem, které trpí rakovinou. V roce 1992 založil charitativní organizaci Heal the World Foundation (Uzdravme svět), která zpřístupnila dětem Neverland a posílala do světa miliony dolarů na pomoc válkami a nemocemi ohroženým lidem. Vzdával se honorářů (např. svého podílu z výnosu Victory Tour skupiny The Jacksons v roce 1984, zisku z Dangerous World Tour o 69 koncertech v letech 1992-1993) atd. Za svůj život věnoval Michael Jackson na charitativní účely údajně více než 300 milionů dolarů.[7][8]
Texty mnohých svých písní Jackson poukazoval na aktuální společenské problémy, které se ho mnohdy týkaly osobně - na rasismus a jiné sociální nerovnosti, násilí, hladomor, zneužívání drog, na HIV/AIDS v době, kdy bylo téma stále kontroverzní, na ničení životního prostředí nebo i na mediální manipulaci (Black or WhiteGone Too SoonHeal the World,Earth SongUSA For Africa (United Support of Artists for Africa): We Are the WorldWill You Be ThereTabloid JunkieScreamMoneyThey Don't Care About UsLittle SusieThe Lost Children…).
Za charitativní činnost dostal 14. května
1984 cenu z rukou amerického prezidenta Ronalda Reagana a za podporu 39 charitativních institucí[9] byl připsán do Guinessovy knihy rekordů. V roce 2004 byl ve Washingtonu vyznamenán cenou od The African Ambassadors' Spouses Association za celosvětové humanitární úsilí, které zahrnovalo i finanční příspívání charitativním organizacím bojujícím proti hladomoru v Africe. Po Jacksonově smrti navrhla demokratická kongresmanka z Texasu Sheila Jackson Lee ve Sněmovně reprezentantů projednání rezoluce[10], která měla Jacksonovi přiznat (mimo jiné za mimořádné humanitární aktivity) status americké legendy. Kvůli eventuálním kontroverzím, jež by mohla rezoluce způsobit, však byla zamítnuta[11]. Posmrtně byl Jackson za humanitární aktivity vyznamenán v Rakousku cenou Save the World Award, kterou převzal jeho bratr Jermaine.[12]

Osobní život

Fanoušci protestující proti soudnímu řízení s Michaelem Jacksonem. Amsterdam, 2004
Michael Jackson s dětmi v Disneylandu. Paříž, 2006 (Prince Michael (I) vpravo, Prince Michael II vlevo)
Pohled na Jacksonův ranč Neverland.
Celosvětové turné HIStory (1996-97) doprovázela velkolepá Jacksonova socha. Stála i v Praze na Letné, kde umělec zahajoval koncertní šňůru.
Hvězda Michaela Jacksona naHollywoodském chodníku slávy.
Podpis Michaela Jacksona.

Barva kůže

Jackson byl sice afroamerického původu, jeho kůže ale postupně získávala bílou barvu. Tato skutečnost vyvolala (částí veřejnosti dodnes vedené) spekulace, zda Jackson nepodstoupil bělení kůže, aby získal europoidní vzhled. Podle biografie J. Randyho Taraborrelliho však bylo umělci v roce 1986 diagnostikováno vitiligo, relativně neznámé kožní onemocnění, při kterém dochází k výpadkům pigmentu. Tyto informace potvrdil i Jacksonův osobní dermatolog Dr. Arnold Klein v talk show Larryho Kinga na americké stanici CNN. Jackson kryl příznaky zpočátku tmavým make-upem, s postupným rozvojem choroby ale začal používat make-up světlý a údajně i speciální přípravky na zestejnění zbývajících tmavých skvrn. Nechal si vytvořit tmavé tetování dokreslující obočí a drobné růžové tetování u rtů[13]. Veřejnost o svém onemocnění poprvé informoval v roce 1993 v rozhovoru s Oprah Winfreyovou[14], ve kterém mimo jiné uvedl, že rozvoj vitiliga byl geneticky podmíněn z otcovy strany rodiny[15], což později potvrdily i Jacksonovy sestry Janet[16] a La Toya[17]. V listopadu roku 2009 La Toya sdělila, že pigmentovouporuchu zdědil i Jacksonův starší syn Prince Michael (I)[18][19][20][21], který má skvrny patrné v oblasti rukou a krku[22][23]. Pitevní zpráva Michaela Jacksona uvádí, že měl zpěvák na těle, hlavně pak na hrudi, břichu, obličeji a pažích v době úmrtí světlé skvrny svědčící o tom, že vitiligem skutečně trpěl[24].

Plastické operace

První plastickou operaci Jackson podstoupil v roce 1979, když si zlomil nos při taneční zkoušce. Nos si nechal opět upravit v roce 1984 po ošetření popálenin z pyrotechnické nehody, která se přihodila při natáčení reklamního videoklipu (více viz Spolupráce s Pepsi). V roce 1987 si ještě nechal udělat dolíček v bradě. V dokumentu britského novináře Martina Bashira Living with Michael Jackson[25] (více viz Dokumenty) se umělec svěřuje, že v mládí byl jeho vzhled, např. tvar nosu, terčem zvláště otcových zraňujících narážek. Někteří psychologové se domnívají, že Jackson trpěl dysmorfofobií, psychickým stavem, kdy se trpící obává přijetí svého vzhledu okolím.[26] Skutečný počet Jacksonových plastických operací se stal námětem spekulací bulvárních médií.

Zdravotní problémy

V roce 1986 byla Jacksonovi diagnostikována dvě kožní onemocnění: postupně ustupující lupus a rozšiřující se vitiligo, které způsobuje ztrátu pigmentu (více viz Barva kůže). V posledních letech Jacksonova života se množily bulvární zprávy o jeho údajném chatrném zdraví, které byly buď dementovány[27] nebo zůstaly nepotvrzeny. Popíraly je nebo jejich předimenzovanou prezentaci snižovaly i samotné Jacksonovy veřejné výstupy. Více viz Pitva.

 soudy-1993

Jackson byl de facto v závěru své kariéry několikrát nařknut ze sexuálního obtěžování nezletilých dětí. Poprvé v létě roku 1993 zubařem Evanem Chandlerem za údajné Jacksonovo zneužívání jeho 13letého syna Jordana Chandlera. Požadavek soudního řízení byl stáhnut poté, co se Jackson v lednu roku 1994 s rodinou Chandlera finančně vyrovnal částkou 22 milionů dolarů. Několik měsíců po Jacksonově smrti v roce2009 spáchal Evan Chandler, údajně trpící neznámou chorobou, z nevyjasněného důvodu sebevraždu střelbou do hlavy[28]. Jeho syn pobývá pod změněným jménem pravděpodobně v Long Island v New Yorku.[29]

[editovat]2003-2005

Na konci roku 2003 byl Jackson obviněn z dalšího sexuálního obtěžování, tentokrát 13letým chlapcem Gavinem Arvizem. Ten byl veřejnosti znám už z kontroverzního záběru z dříve odvysílaného (v USA 6. února 2003) dokumentu britského novináře Martina Bashira Living with Michael Jackson[30], kde chlapec drží Jacksona za ruku a pokládá mu hlavu na rameno. Jackson v Gavinově přítomnosti otevřeně říká, že s Gavinem stejně jako dalšími dětmi spává ve společné ložnici, pokud si to výslovně přejí a jejich rodiče s tím souhlasí - sám jim ale tuto alternativu nenabízí a má pro ně k dispozici pokoje pro hosty. V závěru dokumentu prohlašuje, že ani na sdílení jedné postele s dětmi neshledává nic špatného, neboť se z jeho strany nejedná o nijak sexuálně motivované jednání. Dodává, že takto by se měl naopak chovat celý svět, v němž se poslední dobou základní rodinné vazby zásadně zpřetrhávají. Soudní psycholog Dr. Stanley Katz v roce 2003 poznamenal, že Jacksona nelze kvalifikovat jako pedofila, nýbrž člověka, který pouze zažívá návrat do ztraceného dětství, čemuž víceméně odpovídá jeho duševní rozpoložení a chování.[31] Během dvou let mezi obviněním a soudem se Jackson údajně stal závislý na uklidňujícím léku Demerolu a výrazně ztratil na váze. Proces s názvem The People of the State of California v. Michael Joseph Jackson, v němž Jackson čelil obvinění Arviza a jeho sourozenců ze sexuálního obtěžování, začal v únoru roku 2005 a Jacksonovi v něm hrozilo až 20 let vězení. 13. června téhož roku jej porota vrchního soudu státu Kalifornie shledala nevinným ve všech deseti bodech obžaloby. Vyšetřování a soud trval 574 dnů. Po ukončení procesu se Jackson uchýlil do Bahrajnu, malého ostrova v jižní části Perského zálivu.
Ačkoli se oprávněnost obvinění ze sexuálních zneužívání dětí nikdy neprokázala, Jacksonova reputace byla kvůli neutuchajícím mediálním spekulacím u části veřejnosti natrvalo poškozena.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta jedna Sněhová :P Ta jedna Sněhová :P | Web | 29. listopadu 2010 v 19:10 | Reagovat

Š

2 Ta jedna Sněhová :P Ta jedna Sněhová :P | Web | 29. listopadu 2010 v 19:10 | Reagovat

Škoda ho :((

3 ArleneDen ArleneDen | E-mail | 22. července 2017 v 20:01 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

4 WriteEssay WriteEssay | E-mail | Web | 25. července 2017 v 13:18 | Reagovat

Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to <a href="https://essayerudite.com/write-my-essay/" />write my essay</a>

5 Flossiecop Flossiecop | E-mail | 26. července 2017 v 1:53 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

6 Davidemems Davidemems | E-mail | 28. července 2017 v 10:31 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить свои ФИО из интернета Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

7 Carolynfluow Carolynfluow | E-mail | 6. srpna 2017 v 15:22 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

8 Dol33larpot Dol33larpot | E-mail | 13. srpna 2017 v 6:37 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#vm6CsDX4D1>
<img>http://0.00000007.ru/3#tqZ9BGA9QX</img>
</a>
------------------------
Всегда огромное количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что наши эксклюзивные прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сокрыть или сменить ваш IP можно 2 кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые цены на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#xzam4GbqHP>Vip proxy</a>
__________
расширение +для обхода блокировки вк
приватные прокси socks5
элитные анонимные прокси
купить прокси списком

9 Avito777wex Avito777wex | E-mail | 16. srpna 2017 v 8:11 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито турбо продажа со скидкой
авито казань
одежда пакетом авито
авито вещи женские пакетом
авито область

10 Avia777el Avia777el | E-mail | 17. srpna 2017 v 1:49 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

avia ru авиабилеты недорого
купить авиабилеты дешево аэрофлот
авиа билет дешевле +по акции победа
купить авиабилеты s7 дешево москва
купить билет +на самолет дешево

11 MatthikBox MatthikBox | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 13:54 | Reagovat

7939 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 7296

12 MatthikBox MatthikBox | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 1:26 | Reagovat

0713 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 3884

13 DorogiKRDvot DorogiKRDvot | E-mail | 26. srpna 2017 v 14:55 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Анапа. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Качественно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861)241 2345
___________________________
благоустройство в капотне
асфальтирование площадок цена за м2
оквэд асфальтирование
снип iii-10-75 благоустройство
постановление благоустройство нижний новгород

14 Avito321Oi Avito321Oi | E-mail | 29. září 2017 v 14:45 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

авито залить фундамент
как оплатить с авито кошелька
аккаунты с переадресацией авито
как зарегистрироваться в авито если номер подтвержден в аккаунте
как удалить заблокированный аккаунт с авито

15 AlysonGas AlysonGas | E-mail | Web | 9. října 2017 v 5:08 | Reagovat

Hey all! Lately I have been struggling with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-hcl-uses>interaction</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

16 Aaronsmarl Aaronsmarl | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 1:08 | Reagovat

wh0cd2226800 <a href=http://cymbaltageneric.us.com/>CYMBALTA</a>

17 Aaronsmarl Aaronsmarl | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 23:27 | Reagovat

wh0cd2226800 <a href=http://buytrazodone.us.org/>trazodone</a>

18 Kennethtib Kennethtib | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 18:46 | Reagovat

wh0cd2226800 <a href=http://ventolinmedicaid.us.org/>ventolin hfa</a>

19 RichardFum RichardFum | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 22:43 | Reagovat

на этом веб-блоге <a href=http://www.vuz-chursin.ru/>http://www.vuz-chursin.ru/</a> вы сумеете почитать громадный набор последних новостей о ремонте.

20 Kennethtib Kennethtib | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 21:31 | Reagovat

wh0cd2226800 <a href=http://bupropion.us.org/>order bupropion</a>

21 Kennethtib Kennethtib | E-mail | Web | 5. září 2018 v 13:28 | Reagovat

wh0cd2226800 <a href=http://stratteracheap.us.com/>strattera</a>

22 Cash Advance Cash Advance | E-mail | Web | 16. října 2018 v 2:58 | Reagovat

personal <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">poor credit loans guaranteed approval</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>short term loans</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama